TECHNOLOGIA

Technologia 

Do produkcji wszystkich modeli okularów Excces wykorzystaliśmy technologie, zapewniające najwyższy stopień ochrony oczu oraz komfort noszenia! Okulary zostały wykonane z dbałością o każdy szczegół i z wysokiej jakości materiałów! 

Przyjrzyjmy się faktom! Czyli dlaczego filtr polaryzacyjny jest tak istotny?

Dostępne na wielu (nie tylko azjatyckich) stronach okulary przyciemniane to dość niebezpieczny gadżet! Dlaczego niebezpieczny i dlaczego gadżet? Bo daje złudzenie ochrony oczu, będąc jednocześnie wyłącznie mniej lub bardziej ozdobnym dodatkiem do stroju. Jeśli chcesz połączyć wszystkie zalety okularów przeciwsłonecznych i tym samym cieszyć się z całego ich potencjału — postaw na okulary Excces z filtrem polaryzacyjnym!

Jak to działa? Okulary polaryzacyjne blokują spolaryzowane światło odbite od poziomych płaszczyzn, ograniczając do minimum wpływ wszelkiego rodzaju dokuczliwych odblasków! W rezultacie widzisz wyraźny obraz, ale bez przekłamanych kolorów!

Filtr polaryzacyjny Excces selekcjonuje rodzaj światła docierający do oka, eliminując refleksy świetlne powstałe po odbiciu się promieni słonecznych od powierzchni wody, śniegu, piasku, szosy, szkła czy metalu. Filtr zwiększa kontrastowość obrazu, co znacząco poprawia jakość widzenia oraz zapewnia 99% ochronę przed promieniowaniem UVA / UVB! Ponadto do produkcji naszych soczewek, wykorzystujemy nowoczesną metodę TAC, dzięki czemu filtr polaryzacyjny w soczewkach pokryty jest trójoctanem celulozy.

Nowoczesne soczewki Excces — różnica widoczna gołym okiem!

Zaawansowane technologie produkcji wielowarstwowej soczewki gwarantują wzorową przejrzystość obrazu, jednocześnie minimalizując jej zamglenie. Zewnętrzne powierzchnie soczewki wykonanej metodą TAC pokryte są twardą warstwą, odporną na ścieranie i zadrapania, co czyni je wyjątkowo wytrzymałymi. Zapewniamy, że prędzej zapragniesz zmienić oprawki (choćby ze względu na potrzebę wizualnej odmiany lub podążania za modowymi trendami), niż zużyjesz soczewki!

Wytrzymałość nadal nie wyczerpuje listy zalet zastosowanych przez nas technologii. Soczewki TAC zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV oraz eliminują 99% odblasków świetlnych. Zapewniają idealną przejrzystość oraz pełny komfort widzenia. Dzięki warstwom ochronnym soczewki zachowują stabilność, nie kurczą się i nie ulegają rozwarstwieniu.

Więcej zalet? Okulary Excces są przystosowane do montażu szkieł korekcyjnych dobranych do wady wzroku klienta. Co oznacza, że może on otrzymać okulary, które zachwycą go designem, ale równocześnie będą komfortowym rozwiązaniem dla zdrowia oczu.  Wśród gamy naszych modeli wyróżnić możemy serię wykonaną w technologiach acetate, co stwarza możliwość wymiany szkieł bez naruszenia oprawy.  

Potwierdzeniem najwyższej jakości naszych okularów jest choćby nadany im przez londyńskie Amtre Veritas certyfikat, świadczący o profesjonalnej ochronie optycznej, zgodnej z normami europejskimi. 

Nasze szkiełko i oko. Potrzeba matką wynalazków!

Wiemy, że nadmiar przeróżnych bodźców wzrokowych może powodować uciążliwe łzawienie oczu czy potrzebę nieustannego mrużenia powiek. Konsekwencją tego typu zjawisk jest nie tylko znaczne pogorszenie komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa! Zmniejszone pole widzenia oraz pogorszenia jakości odbieranego przez narząd wzroku obrazu może stanowić zagrożenie choćby w trakcie przemieszczania się lub prowadzenia pojazdów. Odczuwaliśmy tego typu trudności na własnej skórze (a raczej na własnych oczach!), nie mogąc znaleźć na rynku okularów, które spełniłyby wszystkie nasze wymagania. Dlatego postanowiliśmy stworzyć je sami.

Naturalne odruchy obronne organizmu (jak mrużenie powiek) oraz ekspozycja twarzy na działanie promieni słonecznych przyspiesza starzenie się skóry (a ta wokół oczu jest najbardziej podatna na pogłębianie istniejących i pojawianie się nowych zmarszczek). Wiemy, że dla wielu osób to bardzo ważna kwestia — również dlatego naszą dewizą jest bezkompromisowa jakość soczewek.

A design? Fasony naszych okularów opracowywane są przez sztab doświadczonych projektantów! Rzuć okiem na nasze kolekcje!

Soczewki TAC — innowacyjny filtr polaryzacyjny

Wielowarstwowe soczewki, wykonane innowacyjną metodą TAC zapewniają wzorową przejrzystość i zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne (m.in. ścieranie), dzięki czemu można cieszyć się wzorową jakością okularów o wiele dłużej! Ponadto technologia produkcji okularów z filtrem polaryzacyjnym  Excces zapewnia ograniczenie, a nawet całkowitą eliminację odblasków świetlnych! Mokra nawierzchnia jezdni czy światła samochodów po zmroku przestaną być problemem dla kierowców, rowerzystów czy biegaczy! Okulary Excces docenią również entuzjaści sportów zimowych oraz podróżnicy (również miłośnicy wylegiwania się na plaży).

Nie pozwól sobie mydlić oczu jedynie przyciemnianymi szkłami! Filtr polaryzacyjny jest konieczny do ochrony oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania UV!

Szukasz wysokiej jakości okularów, bezpiecznych dla oczu a zarazem estetycznych i wpisujących się w aktualne trendy mody ?

KONTAKT
F.H. TOPGAN

ul. Zawilców 38
43-100 Tychy

Potrzebujesz nowych okularów?

Zostaw nam wiadomość.